Trasa 32. Biegu Konstytucji

Nadchodzący bieg Konstytucji 3 Maja odbędzie się na podobnej jak rok temu trasie! Ubiegłoroczna propozycja spotkała się z Waszym uznaniem – zapraszamy zatem na podobną w przebiegu podróż po Warszawie.

Start i meta biegu zostaną zlokalizowane na przy Placu Trzech Krzyży. Biegacze pobiegną trasą prostą i bardzo szybką. Liczba zakrętów została ograniczona do minimum, a walory estetyczne zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów i miłośników historii.

Nowy przebieg trasy 

Początek pięciokilometrowej trasy umiejscowiony jest przy Placu Trzech Krzyży. Biegacze od razu po starcie dobiegną do ronda generała Charles’a de Gaulle’a i skręcą w Aleje Jerozolimskie – w jezdnię północną. Następnie miną Muzeum Narodowe i Muzeum Wojska Polskiego i wbiegną na Most Poniatowskiego. Po zbiegnięciu z mostu wykonają nawrót przed Rondem Waszyngtona, by wrócić tą samą trasą, ale prowadzącą przeciwnym pasem – jezdnią południową. Meta zlokalizowana będzie obok miejsca, w którym odbywał się start.

Prostota i szybkość!

Niewątpliwym walorem nowej trasy jest jej prostota, ale także szybkość. Mimo że ze względu na konstrukcję mostu nie jest oczywiście zupełnie płasko, to podbiegi są znacznie mniej wymagające niż te, do których w ostatnich latach zdążyli przyzwyczaić się uczestnicy Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie. Można zatem oczekiwać szybkiego ścigania, zwłaszcza że liczba zakrętów na trasie jest ograniczona do minimum. Trasa będzie optymalna także dla tych, którzy bieganie dopiero rozpoczynają i poszukują łatwiejszych do pokonania biegów.

Zapisz się na bieg, dołącz do nas na nowej, szybkiej trasie! Sprawdź się na dystansie pięciu kilometrów!

Rejestracja rozpoczyna się 3 kwietnia >>>