Sprawdź odpowiedź na swoje pytanie!

Przeczytaj Informator w wersji PDF lub znajdź odpowiedź na swoje pytanie w tekście poniżej.

 

Unable to display PDF file. Download instead. 

 

START
   • Start biegu nastąpi 3 maja 2024 o godzinie 11:00.
   • Start 32. Biegu Konstytucji 3 Maja będzie miał charakter falowy:

    10:57 – start zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim
    11:00 – start I fala (poniżej 25:00)
    11:05 – start II fala (25:00 – 29:59)
    11:10 – start III fala (od 30:00)
    11:15 – start kategorii Nordic Walking
    11:16 – zamknięcie linii startu

    UWAGA! Prosimy o ustawienie się w odpowiednich strefach czasowych przed startem!

 
WYNIKI ONLINE I RELACJE

Wyniki 32. Biegu Konstytucji 3 Maja śledzić będzie można na stronie STS TIMING.

Start biegu nastąpi o godzinie 11:00 z Placu Trzech Krzyży. Możecie śledzić nas na Facebooku oraz Instagramie – będziemy relacjonować wydarzenie.

ZAPISY
   • Rejestracja startuje 3 kwietnia i będzie obywać się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com
   • Limit uczestników wydarzenia wynosi 5 tysięcy osób w kategorii „bieg” oraz 200 osób w kategorii „Nordic Walking”. 
   • Prawo startu w biegu mają osoby, które najpóźniej do 3 maja 2024 r. ukończą 15 lat (urodzone przed 03.05.2009 r.).
   • Osoby, aktywnie trenujące, które ukończyły w dniu zawodów 13 lat (urodzone przed 03.05.2011 r.), mogą wystartować w biegu tylko za zgodą Organizatora. Organizator może udzielić zgody na podstawie pisemnej zgody rodziców lub opiekunów prawnych oraz pisemnej zgody lekarza sportowego. Zgody te muszą być przesłane na adres mailowy info@maratonwarszawski.com najpóźniej do 26.04.2024 r. Nie przesłanie ww. dokumentów skutkuje wykreśleniem z listy startowej, opłata startowa nie będzie zwracana. Zgody te muszą być dostarczone Organizatorowi w oryginale w biurze zawodów, podczas odbioru pakietu startowego.
   • Wzór w.w. zgód znajduje się w REGULAMINIE >>>
 
TRASA

Sprawdź opis >>>


DOJAZD NA START

W okolicy startu i mety 32. Biegu Konstytucji 3 Maja, czyli Placu Trzech Krzyży, liczba dostępnych miejsc parkingowych jest bardzo ograniczona, dlatego zachęcamy Was do skorzystania z komunikacji miejskiej.

Rekomendujemy dojazd do stacji metra Nowy Świat (linia M2) lub do stacji metra Centrum (linia M1) i spacer w kierunku miejsca wydarzenia.

Na start dojechać można również tramwajem do Ronda gen. Charles’a de Gaulle’a. UWAGA!  Tramwaje wyłączone będą na 30 min przed startem biegu – o 10:30.


PROGRAM

Szczegółowy program dnia i tur startowych >>>

MIASTECZKO

Zerknijcie na mapę Miasteczka – okolic startu i mety 32. Biegu Konstytucji 3 Maja. Centrum wydarzeń będzie Plac Trzech Krzyży. Sprawdźcie, gdzie ulokowaliśmy poszczególne ważne miejsca w dniu biegu.


LISTY STARTOWE

Bieg: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/startlist/136

Nordic Walking: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/startlist/137

 
OPŁATY

Stawki opłat startowych wynoszą:

 Koszt opłaty startowej

od 4 kwietnia 2024 r.

do 25 kwietnia 2024 r.

75 zł
W biurze zawodów i on-line (od 26.04 do 02.05.24r)90 zł

Uczestnik ma także możliwość zamówienia dodatkowych opcji i usług, których ceny wynoszą:

 Koszt
Koszulka techniczna59 zł
Wysyłka pakietu startowego35 zł
Grawerunek na medalu25 zł
 
ODBIÓR NUMERÓW STARTOWYCH

Biegacze, numery startowe na 32. Bieg Konstytucji odbierzecie w formule innej niż dotychczas – przeczytajcie instrukcję!

Do odbioru numerów potrzebne będą Wam:

 • kody QR, które otrzymacie mailowo oraz SMSem;
 • dokument tożsamości.

Sprawdźcie szczegóły we wpisie >>>

Biuro Zawodów będzie mieścić się w Ośrodku Solec AKTYWNA WARSZAWA (ul. Solec 71, 00-402 Warszawa). Dni i godziny pracy biura:

Dni i godziny pracy:

 • 26.04 (piątek) – od 14:00 do 20:00
 • 27.04 (sobota) – od 10:00 do 18:00
 • 29.04 (poniedziałek) – od 14:00 do 20:00
 • 30.04 (wtorek) – od 14:00 do 20:00
 • 02.05 (czwartek) – od 14:00 do 20:00 

UWAGA!

W dniu biegu, czyli 3.05 (piątek) w godzinach 8:00 – 10:00 – odbiór pakietów wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy, którzy wcześniej opłacili swój start. Biuro Zawodów w dniu biegu mieścić się będzie na terenie Miasteczka Biegowego – na Placu Trzech Krzyży.

W BIURZE ZAWODÓW:

Uczestnicy wydarzenia odbierający numery w Biurze Zawodów otrzymają:

 • DZIK® WAFLE KUKURYDZIANE LOW FAT – zielona cebulka
 • SHOT MAGNEZOWY 4F FUEL – suplement diety (25 ML) o smaku pomarańczy
 • Vitarade® Endurance Bar – baton energetyczny
NUMER STARTOWY

Biegacze otrzymują go w pakiecie startowym. Podczas biegu wszyscy uczestnicy muszą mieć numery startowe przymocowane poziomo do przedniej części koszulki – numer przypina się agrafkami, które dostępne są w pakiecie. W numerze startowym znajduje się chip do pomiaru czasu.

Na numerze znajduje się telefon alarmowy oraz kod GetPica służący do uzyskania zdjęć od Fotomaraton.pl.

Nie należy modyfikować numeru, zgniatać lub dodawać własnych elementów. Osoby bez widocznego numeru startowego nie mogą przebywać na trasie biegu.

WYSYŁKA NUMERÓW STARTOWYCH

Uczestnicy 32. Biegu Konstytucji 3 Maja mogą skorzystać z możliwości wysyłki Pakietu Startowego. Uczestnicy korzystający z opcji wysyłki nie mają obowiązku weryfikacji w Biurze Zawodów.

 • Opłata za Wysyłkę Pakietu Startowego wynosi 35 zł (brutto) za jednego Uczestnika i zawiera wcześniejsze konfekcjonowanie pakietu startowego, zapakowanie go oraz wysłanie za pośrednictwem firmy kurierskiej. Pakiety startowe wysyłane są pojedynczo i nie ma możliwości wysłania więcej niż jednego pakietu startowego w pojedynczej przesyłce.
 • Zamawianie i opłacanie opcji wysyłki pakietu startowego możliwe jest do 15 kwietnia 2024 r.
 • Warunkiem wysyłki pakietu startowego jest posiadanie numeru startowego (nadawanego po zaksięgowaniu opłaty startowej) najpóźniej w dniu 15 kwietnia 2024 r. oraz przesłanie wyraźnego skanu lub zdjęcia podpisanej Karty Startowej na adres wysylka@maratonwarszawski.com. Termin przesyłania ww. dokumentów upływa 17 kwietnia 2024 r. W przypadku niedostarczenia wymaganych dokumentów, pakiet startowy można odebrać w Biurze Zawodów na standardowych zasadach, zaś opłata za wysyłkę nie jest zwracana.
DEPOZYTY I PRZEBIERALNIE

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Depozyt oddasz oraz odbierzesz wyłącznie na podstawie okazanego numeru startowego. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

Depozyty funkcjonują w godzinach 9:30-12:30.

Depozyty i przebieralnie będą ulokowane na terenie Miasteczka Biegowego na Placu Trzech Krzyży.

Uwaga! zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów.

PACEMAKERZY

W uzyskaniu wymarzonego czasu na dystansie 5 km biegaczy wspierać będą pacemakerzy.

Zające poprowadzą na czasy netto: 20:00, 22:30, 25:00, 27:30, 30:00, 35:00 i 40 minut. Prosimy o ustawienie się w odpowiednich strefach czasowych przed startem.

ZA LINIĄ METY:

Uczestnicy wydarzenia za linią mety otrzymają:

 • Wodę źródlaną Primavera
 • Napój izotoniczny DZIK® VITAMIN BOOST GREJPFRUTOWY
 • Jabłko od Appoloni
MEDAL

Na mecie biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. 

OFICJALNA KOSZULKA

W tym roku – na 32. Bieg Konstytucji 3 Maja, dostępne będą koszulki techniczne marki 4F, polskiej marki odzieżowej – projektowane i szyte w Polsce! 

Koszulkę okolicznościową można nabyć podczas rejestracji na bieg. Aby domówić koszulkę, należy w panelu rejestracyjnym na STRONIE REJESTRACJI wybrać kolejno: TWOJE BIEGI -> SZCZEGÓŁY -> EDYTUJ DANE, wybrać koszulkę i podać jej rozmiar.

Koszulki w Biurze Zawodów będą wydawane zgodnie z wcześniejszą deklaracją. Rozmiar koszulki należy wybrać w formularzu zgłoszeniowym. Zmiana rozmiaru koszulki możliwa jest poprzez edycję formularza zgłoszeniowego, jednak nie dłużej niż do 20.04.2024 r. Pula koszulek w danym rozmiarze jest ograniczona i Organizator nie gwarantuje jej dostępności przez cały czas.

Wzór na tyle koszulki w okolicach karku zawiera logotyp sponsora głównego wydarzenia.

ZDJĘCIA Z BIEGU

Zdjęcia na trasie będzie robił znany Wam Fotomaraton.pl.

Na Waszych numerach startowych znajduje się obrazek-kod QR oraz kod, który pozwoli Wam otrzymać zdjęcia z biegu. Pamiętajcie, że technologia, z której korzysta Fotomaraton – PICA – rozpoznaje Was po numerach startowych. Upewnijcie się, że podczas biegu Wasze numery są widoczne!

Koszt pakietu zdjęć to 39 złotych. Dodatkowa opłata serwisowa doliczana przez GetPica do każdego zamówienia wynosi 5.59 złotych.

Do zobaczenia na getpica.com!

Więcej >>>

INFORMATOR DROGOWY

Sprawdź >>>

NAGRODY
    • Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 32. Biegu Konstytucji 3 Maja otrzymują na mecie pamiątkowe medale.
    • Zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach generalnej kobiet i mężczyzn otrzymają pamiątkowe statuetki.
FAKTURA ZA OPŁATĘ STARTOWĄ

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wniesioną opłatę startową powinny zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym i wpisać wymagane dane potrzebne do wystawienia dokumentu.

Faktura zostanie wygenerowana automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty i zostanie udostępniona do pobrania z profilu danego uczestnika w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym miała miejsce wpłata.

Zgodnie z przepisami podatkowymi, ze względu na dokonanie płatności przed wykonaniem usługi, zostanie wystawiona faktura zaliczkowa obejmująca pełną kwotę wniesionej opłaty. Tym samym faktura zaliczkowa jest jednocześnie fakturą końcową.

Zaznaczając opcję Faktura, Uczestnik wyraża zgodę na przesyłanie/udostępnianie faktur bez podpisu odbiorcy, w formie elektronicznej. Zgoda ta nie wyłącza prawa Organizatora do wystawiania i przesyłania faktur w formie papierowej.

W celu otrzymania faktury Pro-Forma, należy przesłać: dane do faktury, liczbę oraz listę zawodników (z numerami zgłoszeń) wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com. Faktury Pro-Forma wystawiane są za start co najmniej dwóch uczestników (nie ma możliwości otrzymania Pro-Formy za start pojedynczej osoby).

REGULAMIN – pełna treść >>>