Nadchodzący bieg Konstytucji 3 Maja odbędzie się na podobnej jak rok temu trasie! Ubiegłoroczna propozycja spotkała się z Waszym uznaniem – zapraszamy zatem na podobną – jedynie zmodyfikowaną pod kątem miejsca startu i mety trasą.

Bieg Konstytucji 3 Maja w Warszawie tradycyjnie rozegrany zostanie na trasie o długości 5
kilometrów. Uczestnicy 32. edycji pobiegną głównymi ulicami Warszawy, zyskując unikalną szansę na obejrzenie centrum miasta z tej perspektywy. Którędy przebiega trasa 32. Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie?

Okolice startu i mety – Plac Trzech Krzyży
W przypadku imprez biegowych jednym z najważniejszych dla biegaczy i kibiców miejsc jest
lokalizacja startu i mety. W ramach 32. Biegu Konstytucji 3 Maja jest ona bardzo charakterystyczna. Uczestnicy będą zaczynać i kończyć swoje zmagania na Placu Trzech Krzyży – jednym z głównych punktów orientacyjnych w stolicy. To dogodne miejsce na przyjęcie kilku tysięcy biegaczy i kibiców, przetestowane zresztą m.in. przez Fundację Maraton Warszawski w przeszłości chociażby przy okazji Półmaratonu Warszawskiego. Co więcej, Plac Trzech Krzyży przeszedł niedawno renowację i będzie to pierwsza okazja dla biegaczy, by przetestować tę lokalizację w trakcie imprezy biegowej.

Przebieg trasy
Trasa 32. Biegu Konstytucji 3 Maja będzie miała podobny przebieg do ubiegłorocznej. Główną różnicą jest bowiem umiejscowienie startu i mety. W momencie, kiedy uczestnicy wbiegną na Rondo im. Generała Charlesa de Gaulle’a, pobiegną w kierunku wschodnim aż do Ronda Waszyngtona. To oznacza bieg długą prostą Alejami Jerozolimskimi i Mostem im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Po swojej lewej miną m.in. Skwer Stanisława Wisłockiego, na którym znajduje się Pomnik Pamięci „Patryzantów” Walczących o Wolną Polskę, Dom Kultury Śródmieście czy wejście na stację Warszawa Powiśle, zaś zbiegając z Mostu Poniatowskiego oczywiście po lewej stronie będą widzieli Stadion PGE Narodowy.

W tym roku uczestnicy nie będą obiegać Ronda Waszyngtona – zawrócą od razu po wbiegnięciu na skrzyżowanie. Poruszając się z powrotem w kierunku Ronda de Gaulle’a i Placu Trzech Krzyży, po drodze będą mogli zobaczyć m.in. gmach Muzeum Narodowego w Warszawie czy budynek będący siedzibą m.in. Agencji Rozwoju Przemysłu, Państwowej Agencji Atomistyki i… kilku barów, pubów i restauracji – miejsc spotkań mieszkańców stolicy. Skręcając w ulicę Nowy Świat dobiegną prosto do mety na Placu Trzech Krzyży.

Czego się spodziewać?
Biorąc pod uwagę przebieg trasy, wszystko wskazuje na to, że zarówno osoby chcące podziwiać uroki miasta, jak i ci, którzy biegną po wynik powinni być zadowoleni. Z jednej strony mamy okazję zobaczyć wiele budynków i krajobrazów – chociażby z Mostu Poniatowskiego – z nieco innej perspektywy niż w trakcie spacerów po mieście czy jazdy samochodem ulicami. Z drugiej, trasa jest bardzo prosta, stosunkowo płaska (chociaż nie idealnie płaska) i szeroka, co pozwala na swobodne ściganie.

Bez względu na to, czy celujesz w życiówkę, wymarzony wynik czy po prostu chcesz uczcić 3 Maja w aktywny sposób – bądź z nami! 

Zapisz się na bieg, dołącz do nas na nowej, szybkiej trasie! Sprawdź się na dystansie pięciu kilometrów!

Rejestracja rozpoczyna się 3 kwietnia >>>

 

Za analizę trasy dziękujemy MagazynBieganie.pl >>>