Zarezerwujcie czas i weźcie udział w inicjatywie, jaką jest wolontariat podczas 32. Biegu Konstytucji 3 Maja! Rekrutacja wystartowała! Sprawdźcie dostępne grupy zadaniowe – opisy poniżej.
 
 
JAK ZOSTAĆ WOLONTARIUSZEM – KROK PO KROKU
 

1. Wejdź na stronę www.wolontariatfmw.pl
2. Zaloguj się na swój profil.
3. Wybierz grupę do której chcesz dołączyć.
4. Wyślij zgłoszenie.
5. Poczekaj na decyzję lidera.
6. Szykuj formę na 32. Bieg Konstytucji 3 Maja!

 

CO OD NAS OTRZYMASZ?
Pamiątkową koszulkę, smycz oraz identyfikator, najlepsze kanapki i przekąski oraz słodkości, zaświadczenie o odbyciu wolontariatu,  niezapomnianą atmosferę oraz towarzystwo grupy pozytywnie zakręconych ludzi! Nie zapomnieliśmy również o ubezpieczeniu oraz ruchu na świeżym powietrzu 😉

ZAPISY NA WOLONTARIAT ODBYWAJĄ SIĘ NA DEDYKOWANEJ STRONIE >>>
 
DOSTĘPNE GRUPY ZADANIOWE:
 
BIURO ZAWODÓW
 
Serce każdej imprezy. Przez Biuro Zawodów przechodzą wszyscy zarejestrowani biegacze, aby odebrać swój pakiet startowy, uzyskać niezbędne informacje. Wolontariusze z tej grupy odpowiadają za sprawną organizację wydawania pakietów.

Grupa biura zawodów działa w dniach: 26, 27, 29, 30 kwietnia oraz 2 i 3 maja. Dokładne godziny pracy dostępne są po zalogowaniu w Panelu Wolontariusza. Wysyłając zgłoszenie wskaż swoją dostępność w poszczególnych dniach. Dokładny grafik pracy będzie ustalany wspólnie z liderem grupy. Miejsce wykonywania zadania to Ośrodek AKTYWNA WARSZAWA ul. Solec 71 oraz Plac Trzech Krzyży.

Wymagany wiek: od 14 lat

EXTRA

Grupa organizacyjna do zadań specjalnych. Bez nich zapewnienie komfortu zarówno biegaczom, jak i wolontariuszom byłoby niemożliwe. Do tego zespołu zapraszamy wolontariuszy płci męskiej z dużymi zapasami siły, zapału do pracy i entuzjazmu. Jeśli coś jest do zrobienia, wolontariusz z grupy extra na pewno pomoże! Grupa działa w dniu biegu 3.05.2024 w godzinach 4:00 – 14:30.

Wymagany wiek: od 16 lat

ROWERZYŚCI

Nad zabezpieczeniem trasy biegu czuwają wolontariusze na rowerach. Mają oczy dookoła głowy i wyostrzone wszystkie zmysły, aby jak najszybciej reagować na nieprzewidziane sytuacje. Rowerzyści towarzyszą najszybszym biegaczom, a także czuwają nad bezpieczeństwem biegu. Grupa działa w dniu 3.05.2024 w godzinach 10:00 – 12:00. Miejsce pracy: trasa biegu.

Wymagany wiek: od 18 lat

INFO – PATROLE MOBILNE

Nie od dzisiaj wiadomo, że bez informacji żadna impreza nie może się udać. Dlatego wolontariusze z tej grupy znają odpowiedź na każde pytanie. To ekipa dla osób, które lubią chłonąć wiedzę i szybko przyswajają nowe informacje oraz potrafią je sprawnie przekazać zainteresowanym.

Podczas imprezy wolontariusze w ramach dwójkowych patroli mobilnych informacyjnych odpowiadają na pytania biegaczy. Grupa działa w dniu biegu (3.05.2024) w godzinach 7:00-13:00. Miejsca pracy: Plac Trzech Krzyży.

Wymagany wiek: od 14 lat

INFO – PUNKT STACJONARNY

Grupa Info pracuje w dniach i godzinach otwarcia biura zawodów i w dniu biegu, czyli: 26, 27, 29, 30 kwietnia oraz 2 i 3 maja.

Punkt Info w dniach od 26.04.2024 do 2.04.2024 zlokalizowany będzie w Ośrodku AKTYWNEJ WARSZAWY ul. Solec 71. W dniu biegu czyli 3.05.2024 stacjonujemy na Placu Trzech Krzyży, a grupa działa w godzinach 7:00-13:00.

Dokładny grafik pracy będzie ustalany wspólnie z liderem grupy.

Wymagany wiek: od 14 lat.

DEPOZYTY

Opiekunowie rzeczy osobistych wszystkich biegaczy. Zadaniem tego zespołu jest bezpieczne przechowanie rzeczy, zadbanie o ich ład i porządek oraz pilnowanie, aby pozostawione rzeczy po skończonym biegu trafiły bezpośrednio do rąk właścicieli. Praca pozornie łatwa, ale kiedy uzmysłowimy sobie ilu jest biegaczy, może okazać się emocjonująca i wymagająca bardzo szybkiego działania.

Depozyty będą znajdować się na Placu Trzech Krzyży. Wolontariusze będą działać w dniu biegu – 3.05.2024. Godziny działania grupy 9:20-12:30.

Wymagany wiek: od 11 lat.

START/ META

Zespół wolontariuszy na starcie wspiera biegaczy na starcie i mecie biegu. Na starcie wolontariusze pomagają biegaczom ustawić się w miejscu zgodnym z czasem, w którym biegacz chce ukończyć bieg. Po działaniach na starcie grupa przechodzi z liderem na metę i wspiera grupę w wydawaniu produktów dla biegaczy.

Grupa startu działa w dniu biegu – 3.05.2024 w godzinach 10:00-12:00. Miejsce pracy: Plac Trzech Krzyży.

Wymagany wiek: od 15 lat.

MEDALE

Zespół wolontariuszy na mecie wspiera biegaczy na mecie. Wolontariusze dopełniają ostatnich szlifów na stanowiskach, aby po dotarciu biegaczy na metę wydać im pamiątkowe medale. Działania odbywają się w dniu 3.05.2024 w godzinach 10:00-12:00. Miejsce pracy: Plac Trzech Krzyży.

Wymagany wiek: od 15 lat.

Zapraszamy! Do zobaczenia!