Co robi biegacz 3 maja? Oczywiście biegnie w Biegu Konstytucji 3 maja! Tradycyjnie w Warszawie będzie na Was czekać piękna 5-kilometrowa trasa zlokalizowana m.in. w pobliżu Łazienek Królewskich. Jednak do tradycji dołącza także element nowości. W tym roku jubileuszowa 30. edycja zyska nową odsłonę dzięki współpracy AKTYWNEJ WARSZAWY i Fundacji “Maraton Warszawski” i będzie też pierwszą odsłoną, wracającego po pandemii cyklu Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć”, którą tworzą ponadto Bieg Powstania Warszawskiego (w połowie wakacji) i Bieg Niepodległości (11 listopada).

Bieg Konstytucji 3 Maja to impreza dla każdej aktywnej osoby. Wziąć w niej udział mogą z powodzeniem zarówno walczący o rekordy życiowe doświadczeni biegacze, jak też ci, którzy nigdy w życiu nie startowali w żadnym biegu ulicznym. Limit czasu wynoszący aż 60 minut sprawia, że dystans z powodzeniem można pokonać marszobiegiem, a nawet samym marszem. Bądź tego dnia z nami i poczuj podniosłą atmosferę wyjątkowego biegowego święta!

Punktualnie o godzinie 11:00 uczestnicy Biegu Konstytucji 3 Maja wyruszą na niezwykle ciekawą i pełną historycznych miejsc trasę w samym sercu stolicy. Trasa prowadząca m.in. przez podbieg ulicą Książęcą, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie czy legendarną wśród biegaczy Agrykolę będzie pełna atrakcji. Wspomnianą Agrykolą na szczęście w tym roku czeka zbieg, co pozwoli nabrać prędkości na końcowym fragmencie trasy w okolicach stadionu Legii. To właśnie tam, na ul. Myśliwieckiej, zlokalizowane będzie serce imprezy, czyli start i meta biegu. Zarówno pora dnia, jak i atrakcyjność trasy sprawiają, że Bieg Konstytucji 3 Maja to wspaniała okazja do spędzenia aktywnie czasu podczas majówki w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych.

Limit uczestników imprezy organizowanej to 2500 osób, nie warto więc zwlekać z zapisami, aby dla nikogo nie zabrakło miejsc na liście startowej. Zwłaszcza, jeśli chcesz zabrać ze sobą na bieg grupkę przyjaciół. AKTYWNA WARSZAWA i Fundacja “Maraton Warszawski” gorąco zapraszają do udziału w nowej, odświeżonej odsłonie Biegu Konstytucji 3 Maja. Zapisz się już teraz i zachęć znajomych, by zrobili to samo!

START: 3 maja 2022 r. godz. 11:00
ZAPISY: od wtorku 12 kwietnia o godz. 10:00 do 2 maja.
Zapisać będzie można się TUTAJ.
W ramach zapisów obowiązuje limit 2 500 miejsc startowych.
OPŁATY: opłata startowa za udział w biegu wynosi 65 zł. Każdy uczestnik ma możliwość zamówienia podczas rejestracji pamiątkowej koszulki technicznej w cenie 29 zł.
KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ: każdy w dobrym stanie zdrowia, kto najpóźniej w dniu biegu skończy 13 lat.