Informator dla biegaczy

Pobierz Informator 31. Biegu Konstytucji 3 Maja.

Kliknij w obrazek poniżej i przeczytaj Informator dla Biegaczy!

Jeśli szukasz informatora drogowego – sprawdź TUTAJ >>>

 

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

START

Start biegu nastąpi 3 maja o godzinie 10:00. Linia startu zostanie zamknięta po ok. 5 minutach od strzału startera.

Start zawodników w kategorii Nordic Walking nastąpi o godzinie 10:05.

Prosimy o ustawienie się w odpowiednich strefach czasowych przed startem!

ZAPISY

UWAGA! Zapisy na bieg zostały zamknięte – wyczerpany został limit uczestników (4 000).

Prawo startu w biegu mają wyłącznie osoby, które najpóźniej do 3 maja 2023 r. ukończą 13 lat (urodzone przed 04.05.2010 r.).

PRZEPISANIE PAKIETU

Wszystkim, którzy wiedzą, że choć mimo zapisania się, nie wystartują w biegu umożliwiamy przepisanie pakietu startowego na innego zawodnika.

Od wtorku 25.04 (godzina 10:00) do środy 26.04 (godzina 20:00) będzie istniała możliwość przepisania pakietu – wyłącznie w tym terminie system pozwoli przepisać pakiet na inną osobę.

Dowiedz się więcej >>>

LISTY STARTOWE

Lista startowa – bieg >>>

Lista startowa – nordic walking >>>

OPŁATY

Opłata startowa za udział w biegu wynosi 65 zł. Każdy uczestnik ma możliwość zamówienia podczas rejestracji pamiątkowej koszulki technicznej w cenie 39 zł.

Stawki opłat startowych wynoszą:

 Koszt opłaty startowej
od 5 kwietnia 2023 r.
do 23 kwietnia 2023 r.
65 zł
od 24 kwietnia 2023 r.
do 2 maja 2023 r.
75 zł

Uczestnik ma także możliwość zamówienia dodatkowych opcji i usług, których ceny wynoszą:

 Koszt
Koszulka techniczna39 zł
Wysyłka pakietu startowego35 zł
Grawerunek na medalu25 zł

PAKIET STARTOWY

W pakiecie startowym odbieranym w Biurze Zawodów otrzymasz:

 • numer startowy wraz z chipem do pomiaru czasu
 • agrafki do przymocowania numeru
 • próbkę kremu Sudocrem Expert
 • Mini Crispy od Melvit – pieczywo chrupkie orkiszowe ze słonecznikiem, sezamem i siemieniem
 • OSHEE Vitamin Isotonic Water REBEL
 • Wedel, Baton „NA DOBRE”

ODBIÓR PAKIETÓW

Biuro Zawodów będzie mieścić się w Ośrodku AKTYWNA WARSZAWA na Solcu (Solec 71, 00-402 Warszawa)

 • 27.04 (czwartek) w godzinach 14:00-20:00
 • 28.04 (piątek) w godzinach 10:00-20:00
 • 02.05 (wtorek) w godzinach 10:00-20:00

 • Uwaga! W dniu biegu (3 maja) –  odbiór pakietów wyłącznie dla zawodników spoza Warszawy w godzinach 7:00-9:00 w tymczasowym biurze zawodów na terenie boisk przy LO im. Jarosława Dąbrowskiego, ul. Świętokrzyska 1 – wejście od ulicy Mikołaja Kopernika.Lokalizację oraz drogę dojścia do Biura znajdziesz na mapce okolic startu.

Jeśli odbierasz pakiet startowy osobiście – pakiet zostanie wydany na podstawie dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Jeśli chcesz, żeby ktoś odebrał pakiet startowy w Twoim imieniu – wydrukuj i podpisz kartę startową oraz dołącz ksero swojego dowodu osobistego. Karty startowe będą dostępne do pobrania od 26 kwietnia. Na podstawie tych dwóch dokumentów Twój pakiet startowy będzie mogła odebrać inna osoba. Aby pobrać kartę startową zaloguj się na stronie: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/, wejdź w zakładkę TWOJE BIEGI, wybierz przycisk SZCZEGÓŁY, a następnie POBIERZ KARTĘ STARTOWĄ.

Zobacz wpis oraz mapę lokalizacji biura zawodów >>>

DOJAZD NA START

W okolicy startu i mety 31. Biegu Konstytucji 3 Maja liczba dostępnych miejsc parkingowych jest bardzo ograniczona. Zachęcamy Was do skorzystania z komunikacji miejskiej.
Rekomendujemy dojazd do stacji metra Nowy Świat lub do stacji metra Centrum i krótki spacer w stronę ul. Nowy Świat.

DEPOZYTY I PRZEBIERALNIE

W pakiecie startowym otrzymasz worek umożliwiający zdeponowanie rzeczy przed biegiem. Depozyt oddasz oraz odbierzesz wyłącznie na podstawie okazanego numeru startowego. Za rzeczy wartościowe pozostawione w depozycie organizator nie bierze odpowiedzialności.

Depozyty będą funkcjonować od godziny 8:30 do 12:00 na terenie boisk przy LO  im. Jarosława Dąbrowskiego, ul. Świętokrzyska 1 – wejście wyłącznie od ulicy Mikołaja Kopernika.

Uwaga! zabrania się pozostawiania w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów.

Zobacz wpis i mapę z lokalizacją >>>

PACEMAKERZY

W uzyskaniu wymarzonego czasu na dystansie 5 km biegaczy wspierać będą pacemakerzy. Swój cel zrealizujesz wybierając pace’a biegnącego na czas:  20:00, 22:30, 25:00, 27:30, 30:00, 35:00 lub 40:00.

Prosimy o ustawienie się w odpowiednich strefach czasowych przed startem!

ZA LINIĄ METY

Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą 31. Biegu Konstytucji 3 Maja otrzymują na mecie pamiątkowe medale.

Zobacz medal >>>

Ponadto za linią mety zawodnicy otrzymają:

 • wodę niegazowaną
 • OSHEE Vitamin Isotonic Water REBEL
 • jabłko od APPOLONII

MEDAL

Na mecie biegu każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Zobacz go >>>

OFICJALNA KOSZULKA

Zobacz wzór >>>

Koszulkę okolicznościową można nabyć podczas rejestracji na bieg. Aby domówić koszulkę, należy w panelu rejestracyjnym na STRONIE REJESTRACJI wybrać kolejno: TWOJE BIEGI -> SZCZEGÓŁY -> EDYTUJ DANE, wybrać koszulkę i podać jej rozmiar.

Zmiana rozmiaru koszulki możliwa jest poprzez edycję formularza zgłoszeniowego. Pula koszulek w danym rozmiarze jest ograniczona. Nie gwarantujemy dostępności pełnej rozmiarówki.

NAGRODY

Podczas 31. Biegu Konstytucji 3 Maja nagrodami oraz pamiątkowymi pucharami zostaną uhonorowani uczestnicy w kilku klasyfikacjach – przeczytaj w jakich>>>

FAKTURA ZA OPŁATĘ STARTOWĄ

Osoby, które chcą otrzymać fakturę za wniesioną opłatę startową powinny zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu zgłoszeniowym i wpisać wymagane dane potrzebne do wystawienia dokumentu.

Faktura zostanie wygenerowana automatycznie po zaksięgowaniu wpłaty i zostanie udostępniona do pobrania z profilu danego uczestnika w terminie do 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu w którym miała miejsce wpłata.

Zgodnie z przepisami podatkowymi, ze względu na dokonanie płatności przed wykonaniem usługi, zostanie wystawiona faktura zaliczkowa obejmująca pełną kwotę wniesionej opłaty. Tym samym faktura zaliczkowa jest jednocześnie fakturą końcową.

Zaznaczając opcję Faktura, Uczestnik wyraża zgodę na przesyłanie/udostępnianie faktur bez podpisu odbiorcy, w formie elektronicznej. Zgoda ta nie wyłącza prawa Organizatora do wystawiania i przesyłania faktur w formie papierowej.

W celu otrzymania faktury Pro-Forma, należy przesłać: dane do faktury, liczbę oraz listę zawodników (z numerami zgłoszeń) wraz z informacją o wybranej opcji pakietu startowego na adres ksiegowosc@maratonwarszawski.com. Faktury Pro-Forma wystawiane są za start co najmniej dwóch uczestników (nie ma możliwości otrzymania Pro-Formy za start pojedynczej osoby).

REZYGNACJE

W oparciu o art. 38 pkt 12 ustawy o prawach konsumenta (Dz. U. z 2020 r. poz. 287) Uczestnikom, będącym konsumentami w rozumieniu art. 22 1 k.c. nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy.

Opłata raz uiszczona nie podlega zwrotowi, przeniesieniu na inną osobę, przeniesieniu na inny bieg w przyszłości ani wymianie na voucher.