PORADY – SUDOCREM

Bieg już coraz bliżej – pamiętaj, żeby dobrze się przygotować!

Jeszcze 3 dni i rusza Bieg Konstytucji 3 Maja, trening już pewnie za Wami, ale nie zapomnijcie o ostatnich przygotowaniach!


1. Pamiętaj o odpowiednim dobraniu odzieży i obuwia. Na pewno sprawdzi się odzież termiczna, która odprowadza pot na zewnątrz, pamiętaj tylko, że aby spełniać funkcje termoaktywne musi być przylegająca do ciała.
2. Zabezpiecz skórę przed otarciami! Przed biegiem warto posmarować kremem barierowym miejsca podatne na otarcia, np. stopy, pachwiny, czy wewnętrzną stronę ud. Bardzo dobrze sprawdzi się np. wyrób medyczny Sudocrem Expert, które jest w pakietach startowych.
3. Zabierz wodę oraz coś do zjedzenia, żeby nie zabrakło energii podczas biegu.
4. A po biegu przyda się ubranie na zmianę oraz ręcznik do wytarcia potu.

Dlaczego warto stosować Sudocrem Expert?
Krem barierowy Sudocrem Expert zawiera w m.in. dwa składniki, które poprzez wspólne działanie sprawdzają się zarówno w profilaktyce jak i wspomagają leczenie, jeśli otarcia czy uszkodzenia już się pojawią. Mowa o lanolinie oraz tlenku cynku.

Tlenek cynku tworzy barierę ochronną na skórze, zmniejszając ryzyko podrażnień (1), Ma też zdolność absorbowania wody (1). Jeśli natomiast do uszkodzenia już dojdzie, tlenek cynku łagodzi je1 przyśpiesza odbudowę naskórka (2), działa antybakteryjnie (2), antyseptycznie3 oraz przeciwzapalnie (2)
Lanolina zmiękcza i nawilża skórę (4) oraz działa jak emolient – warstwa ochronna na powierzchni skóry chroni głębokie partie skóry przed utratą wilgoci i nadmiernym wysuszeniem (4).


Jak stosować Sudocrem Expert?
• Zarówno przed jak i po stosowaniu kremu umyj ręce.
• Umyj miejsce które będziesz smarować oraz delikatnie, ale dokładnie osusz skórę bawełnianym ręcznikiem.
• Pamiętaj o tym, by nakładać tylko cienką warstwę Sudocremu, ponieważ nałożenie większej ilości kremu nie zwiększy jego skuteczności.
• Wmasowuj krem małymi kolistymi ruchami do czasu, gdy na skórze pozostanie cienka, przezroczysta warstwa.
• Pozostaw przez chwilę do wchłonięcia.
• Stosuj tak często jak to konieczne.
• Nie wkładaj resztek kremu z powrotem do pojemnika.
W przypadku już istniejących ran, nie stosuj kremu na ranę, natomiast dbaj o jej brzegi zabezpieczając je np. Sudocremem, który dzięki tlenkowi cynku działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie (2).

1.Czarnecka-Operacz M et al. Pieluszkowe zapalenie skóry i „odparzenia” skóry u dzieci. Forum Pediatrii Praktycznej 2017; 15: 49-50. 2. Lansdown A et al. Zinc in wound healing: theoretical, experimental and clinical aspects. Wound Repair Regen 2007; 15(1): 2-16. 3. Adaszyńska-Skwirzyńska M. Tlenek cynku – właściwości i zastosowanie w dermatologii. Terapia 2019; 9: 94-98. 4. Kacelak-Rzepka A et al. Skóra sucha jako problem dermatologiczny i kosmetyczny. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie 2008 SUD-PL-00304-04-23