Bieg za nami! Dziękujemy!

31. Bieg Konstytucji 3 Maja za nami! Nowa widowiskowa trasa przetestowana przez cztery tysiące biegaczy. Mnóstwo kibiców na trasie i wymarzona biegowa pogoda.

 

Pierwsza tegoroczna impreza w ramach Warszawskiej Triady Biegowej “Zabiegaj o Pamięć” za nami! Niemal cztery tysiące uczestników pokonało pięciokilometrową trasę wiodącą przez samo centrum Warszawy – most Poniatowskiego. Malownicze widoki na lewo- i prawobrzeżną Warszawę oraz piękne zakończenie majówki – tak stolica świętowała uchwalenie Konstytucji 3 Maja. Iście wiosenna pogoda przyciągnęła również tłumy kibiców!

 

Malownicze widoki i cztery tysiące uczestników

  1. Biegu Konstytucji 3 Maja przechodzi do historii. Do mety biegu na dystansie 5 km dotarło dokładnie 3817 osób! W tym także 8 zawodników na wózkach i 107 osób startujących w formule nordic walking. Wydarzenie cieszyło się popularnością – miejsca na bieg wyprzedały się na prawie dwa tygodnie przed imprezą! Stolica po raz kolejny potwierdziła, że biega i świętuje na sportowo! 

Ulice Miasta Stołecznego Warszawy po raz kolejny zostały wypełnione biegaczami biorącymi udział w Biegu Konstytucji 3 Maja. Dziękuję wszystkim za udział w tym biegowym święcie. Wasza obecność jest dla organizatorów nagrodą za trud włożony w przygotowania oraz przykładem, w jak piękny sposób można celebrować najważniejsze wydarzenia tworzące historię naszego kraju – podsumowała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Trasa biegu swój start miała na ulicy Nowy Świat. Biegacze trasę pięciu kilometrów pokonali  w ścisłym centrum Warszawy i dwukrotne przekroczyli Wisłę Mostem Księcia Józefa Poniatowskiego. Uczestnicy mijali kolejno: rondo de Gaulle’a ze słynną palmą, Warszawską Giełdę Papierów Wartościowych, Muzeum Narodowe, Muzeum Wojska Polskiego. Za Mostem Poniatowskiego czekała ich nawrotka na Rondzie Waszyngtona przu Stadionie Narodowym i powrót tą samą trasą. Całość sprzyjała zarówno podziwianiu widoków jak i rozpędzeniu się po nową, wymarzoną życiówkę.

Tegoroczna imprezy jest podwójnie wyjątkowa – oprócz okazji – ważnego dla Polski i Polaków święta, mieliśmy okazję sprawdzić się na nowej trasie biegu. Cieszymy się, że wykorzystaliśmy zaistniałe okoliczności i umożliwiliśmy biegaczom sprawdzenie się na nowej, wyjątkowo malowniczej trasie. Było dziś bardzo warszawsko – podziwialiśmy stolicę z perspektywy obu stron Wisły, przekroczyliśmy most Poniatowskiego i symbolicznie świętowaliśmy ważną dla Polski datę w historii – mówi Magda Skrocka, Dyrektor Biegu Konstytucji 3 Maja – Zadowolone twarze tysięcy uczestników i czekających na mecie kibiców potwierdzają, że warto wspólnie celebrować święta takie jak to.

 

Znakomite wyniki zwycięzców

Środowa pogoda sprzyjała aktywnościom i szybkiemu bieganiu. Przyjemne warunki przyciągnęły także sporą liczbę kibiców, którzy mogli połączyć dopingowanie ze świątecznym-weekednowym spacerom. 

Na 31. Biegu Konstytucji byliśmy świadkami solidnych wyników. Wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Wasiewicz (14:56), drugi był Rafał Gontarczyk (15:12), a trzeci ubiegłoroczny triumfator – Taras Telkovsky (15:17).

 Wśród kobiet zwyciężyła Joanna Szmit z czasem 18:24. Walka o drugie miejsce rozegrała się na finiszu. Ostatecznie druga była Izabela Wiercioch (19:12), a trzecia, zaledwie dwie sekundy później, Katarzyna Czerwińska (19:14). 

____

Bieg zorganizowały Fundacja “Maraton Warszawski” razem z Aktywną Warszawą (sportowym oddziałem Urzędu m.st. Warszawy). To pierwsze zawody w ramach Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć” – w jej skład wchodzą dodatkowo Bieg Powstania Warszawskiego oraz Bieg Niepodległości. Zapisy na drugie wydarzenie z cyklu, które odbędzie się w ostatnią sobotę lipca, wystartują jeszcze w maju.