PKO Bank Polski Sponsorem Głównym

Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski” ogłaszają, że PKO Bank Polski po kilku latach przerwy ponownie jest Sponsorem Głównym Biegu Konstytucji 3. Maja. To będzie już 32. edycja wydarzenia!

W biegu weźmie udział 5 tys. zawodników, którzy na sportowo chcą uczcić rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie ustawy zasadniczej. W związku ze współpracą z bankiem, chętni będą mogli przyłączyć się do popularnej akcji charytatywnej Fundacji PKO Banku Polskiego i wspomóc proces leczenia 17 – letniej Darię.

 

Akcja charytatywna – biegniemy dla Darii

Zawodnicy startujący w Biegu Konstytucji 3. Maja mogą włączyć się w akcję charytatywną „biegnę dla…” i pomóc 17 – letniej Darii. Dziewczyna uległa wypadkowi, w wyniku którego zapadła w śpiączkę. Wymaga specjalistycznej opieki i wszechstronnej rehabilitacji. Daria jest podopieczną Fundacji Siepomaga.

Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczyny przyczepią na koszulki specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Darii. Organizator inicjatywy Fundacja PKO Banku Polskiego w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentki. Identyfikatory akcji „biegnę dla…” będzie można odebrać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

– Wiem, że biegacze lubią akcje współistniejące razem z samym biegiem. Współpraca z marką, która angażuje się w pomoc i prowadzi działania charytatywne to zawsze dobra współpraca. Dzięki takim działaniom bieg każdego z uczestników może otrzymać nowy wymiar – dla wielu może to być też pierwszy krok do wzrostu świadomości lub rozpoczęcia własnych działań charytatywnych. – mówi Magda Skrocka, Dyrektor 32. Biegu Konstytucji 3 Maja. – Mam nadzieję, że 3 maja na trasie zobaczymy tysiące osób z identyfikatorami akcji. Zachęcam i bardzo cieszę się na rozpoczętą współpracę! Wierzę, że wydarzenie zaowocuje wymiernym wsparciem dla Darii.

PKO Bank Polski z tytułem Sponsora Głównego

W ramach programu PKO Biegajmy Razem, PKO Bank Polski sponsoruje imprezy biegowe w całej Polsce. Podczas nich Fundacja PKO Banku Polskiego organizuje charytatywne akcje biegowe na rzecz osób potrzebujących wsparcia w ratowaniu życia i w procesie leczenia. W 2024 r. odbyło się dotychczas 9 charytatywnych akcji biegowych, w które włączyło się ponad 1,2 tys. biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu przekazano 90 tys. zł na leczenie 9 osób.

Od początku istnienia programu zorganizowano 550 akcji biegnę dla…, dzięki którym wsparto ponad 620 osób kwotą 7,1 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 236 tys. biegaczy.

Zapisy na bieg trwają!

Na bieg na dystansie 5 kilometrów zapisanych jest ponad trzy i pół tysiąca osób, zaś w kategorii Nordic Walking udział zadeklarowało już 150 osób. Limity miejsc wynoszą 5 tysięcy osób na bieg i 200 osób na Nordic Walking.

 

Na wydarzenie zapraszają Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa oraz Fundacja „Maraton Warszawski”. Sponsorem głównym biegu jest PKO Bank Polski.

Rejestracja na 32. Bieg Konstytucji 3 Maja odbywa się w Panelu Biegacza pod linkiem: rejestracja.maratonwarszawski.com.