Ruszyły zapisy na bieg!

Co robi biegacz 3 Maja? Oczywiście biegnie w Biegu Konstytucji! Tradycyjnie w Warszawie będzie na Was czekać piękna 5-kilometrowa trasa zlokalizowana m.in. w pobliżu Łazienek Królewskich. Jednak do tradycji dołącza także element nowości. W tym roku jubileuszowa 30. edycja biegu zyska nową odsłonę dzięki współpracy Aktywnej Warszawy i Fundacji “Maraton Warszawski” w realizacji imprezy. Nie warto zwlekać z zapisami. Już pierwszego dnia rejestracji zapisało się 1000 biegaczy i powoli zbliżamy się do połowy limitu uczestników!

30. Bieg Konstytucji 3 Maja to impreza dla każdej aktywnej osoby. Udział w niej z powodzeniem mogą wziąć zarówno walczący o rekordy życiowe doświadczeni biegacze, jak też ci, którzy nigdy w życiu nie wzięli udział w żadnym biegu ulicznym. Limit czasu wynoszący aż 60 minut sprawia, że dystans z powodzeniem można pokonać marszobiegiem, a nawet samym marszem. Bądź tego dnia z nami i poczuj podniosłą atmosferę wyjątkowego biegowego święta!

Punktualnie o godzinie 11:00 uczestnicy Biegu Konstytucji 3 Maja wyruszą na niezwykle ciekawą i pełną historycznych miejsc trasę w samym sercu stolicy. Trasa prowadząca m.in. przez podbieg ulicą Książęcą, Plac Trzech Krzyży, Aleje Ujazdowskie czy legendarną wśród biegaczy Agrykolę będzie pełna atrakcji. W przypadku wspomnianej Agrykoli, na szczęście czeka na biegaczy zbieg, co pozwoli nabrać prędkości na końcowym fragmencie trasy w okolicach stadionu Legii. To właśnie tam, na ul. Myśliwieckiej, zlokalizowane będzie serce imprezy, czyli start i meta biegu.  Zarówno pora dnia, jak i widokowość trasy sprawiają, że Bieg Konstytucji 3 Maja to wspaniała okazja do spędzenia aktywnie czasu w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych. 

Tradycyjnie, Bieg Konstytucji 3 Maja to także pierwsza część Warszawskiej Triady Biegowej. Zdecydowanie cała tegoroczna triada zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Ponieważ limit uczestników imprezy organizowanej 3 maja to 2500 osób, nie warto zwlekać z zapisami, by nie zabrakło miejsc na liście. Zwłaszcza, jeśli chcesz zabrać ze sobą na bieg grupkę przyjaciół. Aktywna Warszawa i Fundacja “Maraton Warszawski” gorąco zapraszają do udziału w nowej, odświeżonej odsłonie Biegu Konstytucji 3 Maja. Zapisz się już teraz i zachęć znajomych, by zrobili to samo!

START: 3 maja 2022 r. godz. 11:00
ZAPISY: od wtorku 12 kwietnia o godz. 10:00 do 2 maja.
Zapisz się TUTAJ
W ramach zapisów obowiązuje limit 2 500 miejsc startowych.
OPŁATY: opłata startowa za udział w biegu wynosi 65 zł. Każdy uczestnik ma możliwość zamówienia podczas rejestracji pamiątkowej koszulki technicznej w cenie 29 zł.
KTO MOŻE WYSTARTOWAĆ: każdy w dobrym stanie zdrowia, kto najpóźniej w dniu biegu skończy 13 lat.