Sudocrem Expert Partnerem

Wyrób Medyczny Sudocrem Expert może kojarzyć się głównie z krem dla niemowląt. Tymczasem zastosowanie kremu nie ma ograniczeń wiekowych, a jego właściwości sprawdzają się w wielu sytuacjach, także wśród osób uprawiających sporty.

W tym roku marka Sudocrem została Partnerem 31. Edycji Biegu Konstytucji 3 Maja! W pakietach startowych dla uczestników znajdzie się próbka Sudocremu Expert, aby każdy mógł go wypróbować  na własnej skórze!

Bieg Konstytucji 3 Maja to stały element warszawskiego kalendarza biegowego, na starcie wydarzenia stanie cztery tysiące uczestników. Na pięciokilometrową trasę wyruszą także uczestnicy w kategorii nordic-walking.


Otarcia mogą zdarzyć się każdemu!

Bieganie jest niewątpliwie coraz bardziej popularną formą sportu, która wielu osobom przynosi dużo radości i satysfakcji. Niestety podczas biegów, tak samo jak podczas uprawiania wielu innych sportów, może dojść do uszkodzeń skóry.

Najlepszym sposobem jest ich unikanie. Krem barierowy Sudocrem Expert sprawdzi się przy tym  zadaniu idealnie. 


W jakich miejscach ciała może dojść do otarć?

Bieganie wiąże się ze wysiłkiem fizycznym i zwiększoną potliwością ciała, co może doprowadzić do otarć lub odparzeń skóry. Mokra, rozgrzana skóra, która dodatkowo ociera się o materiał, łatwo może ulec uszkodzeniu. Otarcia i odparzenia skóry mogą powstać praktycznie w każdym miejscu ciała, ale najczęściej występują na stopach, w pachwinach, na wewnętrznych stronach ud oraz pod pachami. Aby nie doprowadzić do uszkodzenia skóry warto ją w tych miejscach zabezpieczyć, np. kremem Sudocrem Expert.


Dlaczego warto stosować Sudocrem Expert?

Krem barierowy Sudocrem Expert zawiera w m.in. dwa składniki, które poprzez wspólne działanie sprawdzają się zarówno w profilaktyce jak i wspomagają leczenie, jeśli otarcia czy uszkodzenia już się pojawią. Mowa o lanolinie oraz tlenku cynku.

Tlenek cynku tworzy barierę ochronną na skórze, zmniejszając ryzyko podraznień1, Ma też zdolność absorbowania wody(1). Jeśli natomiast do uszkodzenia już dojdzie, tlenek cynku łagodzi je1 przyśpiesza odbudowę naskórka (2), działa antybakteryjnie (2), antyseptycznie (3) oraz przeciwzapalnie (2). 

Lanolina zmiękcza i nawilża skórę4 oraz działa jak emolient – warstwa ochronna na powierzchni skóry chroni głębokie partie skóry przed utratą wilgoci i nadmiernym wysuszeniem (4).


Jak stosować Sudocrem Expert?

 • Zarówno przed jak i po stosowaniu kremu umyj ręce.
 • Umyj miejsce które będziesz smarować oraz delikatnie, ale dokładnie osusz skórę bawełnianym ręcznikiem. 
 • Pamiętaj o tym, by nakładać tylko cienką warstwę Sudocremu, ponieważ nałożenie większej ilości kremu nie zwiększy jego skuteczności.
 • Wmasowuj krem małymi kolistymi ruchami do czasu, gdy na skórze pozostanie cienka, przezroczysta warstwa.
 • Pozostaw przez chwilę do wchłonięcia.
 • Stosuj tak często jak to konieczne.
 • Nie wkładaj resztek kremu z powrotem do pojemnika.

W przypadku już istniejących ran, nie stosuj kremu na ranę, natomiast dbaj o jej brzegi zabezpieczając je np. Sudocremem, który dzięki tlenkowi cynku działa antybakteryjnie i przyspiesza gojenie (2).

A picture containing text

Description automatically generated

Co oprócz kremu ochronnego?

Oprócz zabezpieczenia skóry np. kremem barierowym Sudocrem Expert, warto pomyśleć o innych elementach które mogą ustrzec skórę przed uszkodzeniami

 • Dopasowana odzież, z naturalnych materiałów
 • Bielizna bezszwowa
 • U kobiet noszenie odpowiedniego sportowego biustonosza
 • Dobrze dobrane obuwie

1.Czarnecka-Operacz M et al. Pieluszkowe zapalenie skóry i „odparzenia” skóry u dzieci. Forum Pediatrii Praktycznej 2017; 15: 49-50.
2. Lansdown A et al. Zinc in wound healing: theoretical, experimental and clinical aspects. Wound Repair Regen 2007; 15(1): 2-16.
3. Adaszyńska-Skwirzyńska M. Tlenek cynku – właściwości i zastosowanie w dermatologii. Terapia 2019; 9: 94-98. 4. Kacelak-Rzepka A et al. Skóra sucha jako problem dermatologiczny i kosmetyczny. Roczniki Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie 2008 SUD-PL-00304-04-23