Nowa, szybka trasa biegu!

Nadchodzący bieg Konstytucji 3 Maja odbędzie się na zupełnie nowej, spektakularnej i wyjątkowo sprzyjającej biegaczom trasie! Inny niż zwykle przebieg trasy to okazja do obejrzenia Warszawy na biegowo z kolejnej perspektywy i walka o znakomity czas lub debiut na wygodnym i stosunkowo łatwym terenie!

Ze względu na prowadzone w Warszawie remonty, pojawiła się szansa, by pięciokilometrowa trasa tegorocznego Biegu Konstytucji 3 Maja miała wyjątkowy przebieg. Z takiej okazji nie można było nie skorzystać! Jaka będzie nowa trasa trzeciomajowego biegu? Komu będzie sprzyjać?

Start i meta biegu zostaną zlokalizowane na ul. Nowy Świat. Biegacze pobiegną trasą prostą i bardzo szybką. Liczba zakrętów została ograniczona do minimum, a walory estetyczne zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów i miłośników historii.

Nowy przebieg trasy 

Początek pięciokilometrowej trasy umiejscowiony jest przy Nowym Świecie. Biegacze od razu po starcie dobiegną do ronda generała Charles’a de Gaulle’a i skręcą w Aleje Jerozolimskie w kierunku wschodnim – w lewo. Następnie po prawej stronie miną Muzeum Narodowe i Muzeum Wojska Polskiego i wbiegną na Most Poniatowskiego. Po zbiegnięciu z mostu wykonają nawrót na Rondzie Waszyngtona, by wrócić tą samą trasą, ale prowadzącą przeciwnym pasem. Meta zlokalizowana będzie przy starcie, przy ulicy Nowy Świat.

Prostota i szybkość!

Niewątpliwym walorem nowej trasy jest jej prostota, ale także szybkość. Mimo że ze względu na konstrukcję mostu nie jest oczywiście zupełnie płasko, to podbiegi są znacznie mniej wymagające niż te, do których w ostatnich latach zdążyli przyzwyczaić się uczestnicy Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie. Można zatem oczekiwać szybkiego ścigania, zwłaszcza że liczba zakrętów na trasie jest ograniczona do minimum. Trasa będzie optymalna także dla tych, którzy bieganie dopiero rozpoczynają i poszukują łatwiejszych do pokonania biegów.

Tegoroczna trasa powinna okazać się więc atrakcyjna nie tylko ze względu na walory turystyczne, ale również sportowe i historyczne!

W przebiegu trasy możemy znaleźć symboliczne odwołanie do Konstytucji 3 Maja. Biegacze będą bowiem w obu kierunkach bieg Mostem Poniatowskiego. To nazwisko nieodłącznie wiąże się z wydarzeniami z 1791 r. Należy podkreślić, że nie chodzi o króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, uznawanego za jednego z twórców Ustawy Rządowej, za którego panowania przyjęto dokument, ale o jego bratanka – Józefa Poniatowskiego. Książę Józef był blisko związany z królem i należał do Zgromadzenia Przyjaciół Konstytucji Rządowej. 

Tegoroczna edycja Biegu Konstytucji 3 Maja w Warszawie to dobra okazja do odświeżenia wiedzy o wydarzeniach historycznych sprzed ponad 230 lat.

Zapisz się na bieg, dołącz do nas na nowej, spektakularnej i szybkiej trasie! Sprawdź się na dystansie pięciu kilometrów!

Rejestracja >>>
O biegu >>>